Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни
Почетна » Забава » Видео » Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни

Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни

Милиони деца низ светот посакуваат играчки, чоколада, облека или сликовници/боенки за претстојните празници. Но, низ светот постојат и деца кои за празниците единствено мечтаат да бидат со нивните семејства.

Рекламите со Дедо Мраз обично зрачат со радост и позитивност, но видео спотот на Црвен крст го прикажува старецот во црвена облека во една трогателна ситуација. Погледнете:

„Секоја година обединуваме стотици семејства кои се разделени поради конфликт, миграција или природна катастрофа“ - порачува Меѓународниот комитет на Црвениот крст.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6137 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.