Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни
Почетна » Забава » Видео » Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни

Празнична реклама која растажува за детската желба која Дедо Мраз не може да ја исполни

Милиони деца низ светот посакуваат играчки, чоколада, облека или сликовници/боенки за претстојните празници. Но, низ светот постојат и деца кои за празниците единствено мечтаат да бидат со нивните семејства.

Рекламите со Дедо Мраз обично зрачат со радост и позитивност, но видео спотот на Црвен крст го прикажува старецот во црвена облека во една трогателна ситуација. Погледнете:

„Секоја година обединуваме стотици семејства кои се разделени поради конфликт, миграција или природна катастрофа“ - порачува Меѓународниот комитет на Црвениот крст.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8587 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.