Празничната реклама на McDonald’s допира до срцата на родителите
Почетна » Забава » Видео » Празничната реклама на McDonald’s допира до срцата на родителите

Празничната реклама на McDonald’s допира до срцата на родителите

Новата реклама на McDonald’s UK ги освои родителите. Во краткото видео, мајка се обидува да го разбуди празничниот дух кај нејзиниот тинејџер.

Иако наидува на отпор од намуртеното момче, мајката не се откажува сè додека „малото дете“ во него не излезе на површина.

Рекламата на интересен начин ги доловува внатрешните конфликти во тинејџерските години, кога адолесцентите сакаат да бидат третирани како возрасни, а не како мали деца.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10484 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.