Поштар секој ден танцува на прозорец со мало девојче за да го развесели во пандемијата
Почетна » Забава » Видео » Поштар секој ден танцува на прозорец со мало девојче за да го развесели во пандемијата

Поштар секој ден танцува на прозорец со мало девојче за да го развесели во пандемијата

Нашите мали гестови навистина можат да променат нечиј живот. Иан е доказ за тоа.

Позитивниот поштар секој ден накратко танцува со мало девојче гледајќи го низ прозорецот. Пандемијата била многу тешка за слатката Авалина Џијана, но Иан успева да ја развеселува секој ден, иако нивниот танц трае само неколку минути.

„Заглавувањето дома за време на пандемијата беше тешко и за неа. Но... Таа има пријател. Секој ден, уште откако започна да стои самостојно, таа има посетител. Неговото име е Иан и тој е нашиот поштар. И секој ден, на накратко, тие танцуваат. Нашите соседи го забележаа тоа и сега и тие го гледаат. Тие танцуваат и танцуваат... Месец по месец... Дури и на дождот. Тој е неверојатен поштар и навистина неверојатна личност. Им мавка на сите во соседството и секогаш има насмевка на лицето. Тој навистина ѝ помага неа и на сите нас низ оваа пандемија. Се гледаме утре Иан“ – пишува во видеото.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6653 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.