Позитивно видео: Бербери од Италија му пеат на расплакано детенце кое не сака да се потстриже за да го смират
Почетна » Забава » Видео » Позитивно видео: Бербери од Италија му пеат на расплакано детенце кое не сака да се потстриже за да го смират

Позитивно видео: Бербери од Италија му пеат на расплакано детенце кое не сака да се потстриже за да го смират

Некои луѓе знаат како да разубават нечиј ден и да ги разведрат и најлошите моменти.

Бербери од Италија со песна расположија мало момче кое плачеше затоа што не сакаше да се истриже. Во видеото, целиот фризерски салон ја пее детската песна „I Due Liocorni“ за да му го одвлече вниманието на момчето од она што се случува на неговата глава. Се разбира, снимката беше хит на интернет.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8177 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.