Почетна » Забава » Видео » Остварување на сонот од детството: Баба плаче кога ќе добие изненадување од маријачи за 90-тиот роденден

Остварување на сонот од детството: Баба плаче кога ќе добие изненадување од маријачи за 90-тиот роденден

Жена не можеше да си ги задржи солзите кога маријачи за првпат ѝ пееја на роденден.

Емотивната бабичка уште од мала сонувала за момент каков што нејзиното семејство ѝ приреди за 90-тиот роденден.

„Кога таа ќе сфати дека маријачите се за неа... Отсекогаш го посакуваше тоа, уште кога беше мало девојче. Среќен 90-ти роденден Бабичке“ – напиша нејзината внука Џесика на TikTok.

@glammy.j Abuelitas first time having a mariachi for her birthday her childhood at peace #mariachi#happybirthday #abuelitasfirst mariachi#glammyj ♬ original sound - GlammyJ

Џесика сподели и фотографии од роденденот.

Баба Баба

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17065 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.