Почетна » Забава » Видео » Никој не се бори сам: Пријатели си ги избричија главите за да го поддржат другарот болен од рак

Никој не се бори сам: Пријатели си ги избричија главите за да го поддржат другарот болен од рак

Група пријатели на моќен начин го поддржаа нивниот пријател болен од рак.

Добродушните момци еден по еден си ги избричија нивните глави во знак на солидарност, сакајќи да му покажат на нивниот близок другар дека не е сам во борбата со оваа опака болест.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.