„Не оставајте ништо некажано“: Реклама за болен татко кој не може да присуствува на свадбата на ќерката
Почетна » Забава » Видео » „Не оставајте ништо некажано“: Реклама за болен татко кој не може да присуствува на свадбата на ќерката

„Не оставајте ништо некажано“: Реклама за болен татко кој не може да присуствува на свадбата на ќерката

Реклама за татко кој држи емотивен говор на свадбата на ќерката ќе ви го растопи срцето.

Видеото ги следи настаните пред свадбата и ги прикажува проблемите на семејството додека во позадина тече говорот. На крајот од видеото, станува јасно дека таткото не е присутен на свадбата, туку дека испраќа порака од болничкиот кревет.

Видеото е на Spark, компанија за телекомуникации од Нов Зеланд.

Рекламата потенцира дека технологијата може да ни помогне во тешките моменти и дека ги зближува луѓето.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?