Неодоливи пријатели: Куче гушка мачка додека гледаат низ прозорецот
Почетна » Забава » Видео » Неодоливи пријатели: Куче гушка мачка додека гледаат низ прозорецот

Неодоливи пријатели: Куче гушка мачка додека гледаат низ прозорецот

Мачките и кучињата можат да бидат добри пријатели, а во тоа ќе ве увери видео од неодоливи крзнени миленици кое стана вирално.

Во него, мачката Џаспер се качува на софата, а кученцето Бо скока веднаш по неа и ја гушка.

Слаткиот момент мами само насмевки:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?