Неодолива балерина: Девојче со спина бифида танцува самостојно и му се радува на новиот фустан
Почетна » Забава » Видео » Неодолива балерина: Девојче со спина бифида танцува самостојно и му се радува на новиот фустан

Неодолива балерина: Девојче со спина бифида танцува самостојно и му се радува на новиот фустан

Девојче, за кое докторите прогнозирале дека нема да прооди, сега танцува самостојно.

Видеото во кое девојчето родено со спина бифида игра балет низ дома стана хит на Reddit откако беше споделено од татко му.

„Ќерка ми, која се роди со спина бифида (има потреба од протези и патерици за да оди), го пробува нејзиниот нов балетски фустан. Докторите ни рекоа дека најверојатно таа никогаш нема да прооди, а сега танцува низ куќата без асистенција“ – напиша тој.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4243 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.