Неизмерна среќа: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога брат му ќе го покани да му биде кум на свадбата
Почетна » Забава » Видео » Неизмерна среќа: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога брат му ќе го покани да му биде кум на свадбата

Неизмерна среќа: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога брат му ќе го покани да му биде кум на свадбата

Среќата на Крис Вудром несомнено ќе се пренесе и на вас и ќе ви го разубави денот.

Момчето со Даунов синдром со огромна радост ја дочека поканата од неговиот брат Џош да му биде кум на свадбата. Моментот бил снимен во видео кое шири позитивност.

„Ти ми си брат во изминатите 25 години, но сега ми требаш покрај мене на мојата свадба. Дали ќе ми бидеш кум?“ – му напиша Џош на Крис на неговиот 25-ти роденден.

Кога Крис ќе ја прочита поканата му се фрла во прегратка на Џош.

Видео

Крис и Џош негуваат специјална врска. Џош е поранешен рагбист кој го научил Крис да плива, да вежба и никогаш не го гледал како лице со попреченост. Во моментов, Крис и нивната мајка Бет имаат заедничко кафуле.

Видео

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.