Неверојатно видео: Бебенце родено во цел водењак мрда и клоца над стомакот на мајка му
Почетна » Забава » Видео » Неверојатно видео: Бебенце родено во цел водењак мрда и клоца над стомакот на мајка му

Неверојатно видео: Бебенце родено во цел водењак мрда и клоца над стомакот на мајка му

Видеото од бебе родено во цел водењак ни дава можност да видиме како тоа изгледа и се однесува во утробата на мајката.

Во видеозаписот, бебенцето мрда и клоца додека сè уште се наоѓа во непробиената амнионска обвивка над стомакот на мајка си при породувањето.

Ова е многу редок момент, бидејќи само 1 на 80.000 бебиња се раѓа во цел водењак.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8177 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.