Најубавиот подарок: Радосна реакција на браќа кога дознаваат дека желбата да добијат сестричка ќе им се исполни
Почетна » Забава » Видео » Најубавиот подарок: Радосна реакција на браќа кога дознаваат дека желбата да добијат сестричка ќе им се исполни

Најубавиот подарок: Радосна реакција на браќа кога дознаваат дека желбата да добијат сестричка ќе им се исполни

Децата најискрено умеат да се радуваат. Позитивно видео во кое двајца браќа дознаваат дека ќе имаат сестричка ќе ве расположи.

Во него, Мајкл и Џејкоб откриваат дека ќе го добијат подарокот кој две години го посакуваа.

„Две години, браќата Мајкл (12 години) и Џејкоб (9 години) се молеа секоја вечер да добијат сестричка. По спонтаниот абортус на нивната мајка, си мислеа дека тоа можеби никогаш нема да се случи. Во ова видео тие го добиваат изненадувањето кое отсекогаш го посакувале – дека ќе добијат сестричка“ – пишува во описот.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.