Најгледаните видеа со животни на YouTube за 2011
Почетна » Забава » Видео » Најгледаните видеа со животни на YouTube за 2011

Најгледаните видеа со животни на YouTube за 2011

Животните и бебињата докажано привлекуваат најголемо внимание и нивните интересни реакции секогаш имаат најголема публика. YouTube направи листа и на најгледаните видеа со животни за изминатава година.

1

Мачка гушка мало маче

2

Виновно куче

3

Мачка си заминува

4

Најверното куче на светот

Видеото беше снимено по катастрофалното цунами во Јапонија. Телевизиската екипа го сними верното куче кое не сакаше да напушти друго повредено куче. Според информациите, двете кучиња беа спасени по снимањето на ова видео.

5

Мачка што лае

Сопственик ја снимил својата мачка додека испушта звуци како да лае, но откако мачката го забележала со камерата, продолжила со мјаукање.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.