Надеж во време на пандемија: Празничната реклама на Amazon ќе ве освои
Почетна » Забава » Видео » Надеж во време на пандемија: Празничната реклама на Amazon ќе ве освои

Надеж во време на пандемија: Празничната реклама на Amazon ќе ве освои

„Шоуто мора да продолжи.“

Amazon ја стартува сезоната на празничните реклами со емотивна приказна за балерина.

Двеминутното видео следи девојка која дисциплинирано се подготвува за балетски настап, но пандемијата со коронавирусот го крши нејзиниот сон.

Сепак, нејзината сестра и соседите се обединуваат за да ѝ овозможат да танцува пред публика. Видеото ќе ви роди позитивни емоции.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3753 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.