„Кога ќе те обземе празничниот дух, само танцувај“: Видео од разиграно девојче во црква стана хит
Почетна » Забава » Видео » „Кога ќе те обземе празничниот дух, само танцувај“: Видео од разиграно девојче во црква стана хит

„Кога ќе те обземе празничниот дух, само танцувај“: Видео од разиграно девојче во црква стана хит

Девојче насмеа илјадници лица на социјалните мрежи и стана вирален хит непосредно пред празниците. Малата Изабела воопшто не се грижеше кој ја гледа и дали некој ја снима додека танцуваше во црква во Индијана додека сите други деца мирно стојат околу неа.

Видеата од забавната случка ги сподели мајката Лесли, која напиша: „Кога ќе те обземе празничниот дух, само танцувај“. Објавата за само неколку дена има повеќе од 90.000 споделувања.

Видео

Изабела

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1320 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.