Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“
Почетна » Забава » Видео » Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“

Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“

Девојче од Хрватска ги исправи на нозе присутните во „Суперталент“ и ја поттикна пејачката Маја Шупут да го притисне „златното копче“.

Во втората епизода од шоуто, кое е хрватска верзија на Britain’s Got Talent, 13-годишната Елена Брниќ самоуверено ја запеа „Fight Song“ и не остави никого рамнодушен.

„Елена е кандидат кој уште со своето појавување ти го одзема половина од вниманието. Нејзиниот од, став, а уште и има среќа што е преслатка – кога запеа, сите ние престанавме да дишеме“ – рече Маја за Елена.

Погледнете го настапот на Елена, која постојано беше бодрена од своите пријателки:

По големиот успех, Елена беше со прегратки пречекана од другарките кои плачеа од среќа.

Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?