Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“
Почетна » Забава » Видео » Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“

Кога таа запеа, ние сите престанавме да дишеме: Девојче од Хрватска го одушеви жирито во „Суперталент“

Девојче од Хрватска ги исправи на нозе присутните во „Суперталент“ и ја поттикна пејачката Маја Шупут да го притисне „златното копче“.

Во втората епизода од шоуто, кое е хрватска верзија на Britain’s Got Talent, 13-годишната Елена Брниќ самоуверено ја запеа „Fight Song“ и не остави никого рамнодушен.

„Елена е кандидат кој уште со своето појавување ти го одзема половина од вниманието. Нејзиниот од, став, а уште и има среќа што е преслатка – кога запеа, сите ние престанавме да дишеме“ – рече Маја за Елена.

Погледнете го настапот на Елена, која постојано беше бодрена од своите пријателки:

По големиот успех, Елена беше со прегратки пречекана од другарките кои плачеа од среќа.

Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ Елена Брниќ

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.