Карантин забава: Соседи танцуваат пред нивните домови на „Can’t Stop the Feeling“
Почетна » Забава » Видео » Карантин забава: Соседи танцуваат пред нивните домови на „Can’t Stop the Feeling“

Карантин забава: Соседи танцуваат пред нивните домови на „Can’t Stop the Feeling“

Жена сподели флешмоб на весели соседи кои танцуваат пред нивните домови и расположи илјадници луѓе низ светот.

Во видеото, цели семејства танцуваат на безбедна дистанца на песната „Can’t Stop the Feeling“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6799 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“