Како од научна фантастика: Роботи танцуваат во импресивно хит видео
Почетна » Забава » Видео » Како од научна фантастика: Роботи танцуваат во импресивно хит видео

Како од научна фантастика: Роботи танцуваат во импресивно хит видео

Танцот на роботите кои ги развива Boston Dynamics стана вирален хит.

Координираното танцување на песната „Do You Love Me?“ потсетува на сцени од филм и изнуди восхит кај милиони лица.

Од компанијата велат дека тимот роботи се собрал за да го одбележи почетокот на 2021, годината која сите се надеваме дека ќе ни биде многу посреќна од оваа што завршува.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10483 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.