Почетна » Забава » Видео » Искрена среќа: 12-годишно момче се радува на првата роденденска торта во животот откако беше посвоено

Искрена среќа: 12-годишно момче се радува на првата роденденска торта во животот откако беше посвоено

Момче од Сиера Леоне доби остварување на својата најголема желба – да има свое семејство.

На денот кога полнеше 12 години, Абрахам ја доби првата роденденска торта во неговиот живот и не можеше да поверува што му се случува. Пресреќното момче ги прегрнуваше родителите кои го посвоија, додека тие заедно со останатите деца му пееја „Среќен роденден“.

Неговите солзи-радосници нема да ве остават рамнодушни:

Абрахам беше посвоен од новите родители заедно со неговиот брат Џејмс.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17065 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.