Интернет хит: Мало девојче пресоздава сцена од „Frozen“ откако конечно дочека снег
Почетна » Забава » Видео » Интернет хит: Мало девојче пресоздава сцена од „Frozen“ откако конечно дочека снег

Интернет хит: Мало девојче пресоздава сцена од „Frozen“ откако конечно дочека снег

Малата Меделин задолжително ќе ви го подобри расположението. Слаткото девојче со нетрпение чекало да заврне снег за да одглуми сцена од омилениот филм „Frozen“.

Облечено во костим како Елза, тоа ја пее „Let It Go“ во дворот прекриен со снег.

Видеото, кое веќе има над 48 милиони прегледи, го објави мајката на девојчето. Таа објасни дека Меделин секој ден го гледа „Frozen“ и дека за време на изведбата, одбила да стави палто за да не си го уништи аутфитот.

ВИДЕО

Меделин

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3581 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?