Почетна » Забава » Видео » Изненадување: Моментот кога 24-годишен јутјубер ѝ кажува на мајка си дека ѝ го платил студентскиот кредит

Изненадување: Моментот кога 24-годишен јутјубер ѝ кажува на мајка си дека ѝ го платил студентскиот кредит

Понекогаш децата добиваат шанса да им возвратат на родителите за сè што направиле за нив.

Ајдан Конрад имаше токму таква можност и не се двоумеше дали да ја искористи. Со парите заработени од гејмерството и од професионалното играње Fortnite, 24-годишниот јутјубер ѝ го исплати на мајка си студентскиот кредит. Потоа, во видео во живо ја изненади со убавата вест.

Се разбира, таа не можеше да си ја сокрие среќата поради овој гест од нејзиниот син.

@yourpositivenews Online streamer Aydan surprises his mum by paying off her school loans with the money he made from gaming, wholesome #streamer #gamer #gaming ♬ original sound - Your Positive News

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.