Изненадување: Дечко ја запросува саканата со помош на папагал за време на шоу со птици
Почетна » Забава » Видео » Изненадување: Дечко ја запросува саканата со помош на папагал за време на шоу со птици

Изненадување: Дечко ја запросува саканата со помош на папагал за време на шоу со птици

Интересен и невообичаен предлог за брак стана хит на интернет.

Во видеото, дечко ја запросува саканата со помош на какаду за време на шоу со птици. Водителката на настанот ја избира Ерин Тејлор да учествува во нејзина точка, при која папагалот и става ливче во раката на кое е напишано судбоносното прашање.

Се разбира, Ерин возбудено вели „Да“.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.