Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација
Почетна » Забава » Видео » Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација

Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација

Габи Лазур создаде забавно, но искрено видео за да покаже како изгледа секојдневието на мајките на мали деца за време на домашна изолација.

Во краткото TikTok видео, Габи ја средува дневната соба, собирајќи ги сите играчки и исфрлени работи, а само што ќе се заврти за секунда, целиот хаос е повторно вратен.

@gabbylazoore

Every. Single. Day. ##momlife ##momdaughter ##motherhoodlife ##motherhood ##cleanchallenge ##cleaning ##cleaningroom ##cleaningtoys ##toddlerlife

♬ It's Tricky - Run D.M.C.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 6809 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“