Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација
Почетна » Забава » Видео » Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација

Забавно TikTok видео: Секојдневието на мајките на мали деца во домашна изолација

Габи Лазур создаде забавно, но искрено видео за да покаже како изгледа секојдневието на мајките на мали деца за време на домашна изолација.

Во краткото TikTok видео, Габи ја средува дневната соба, собирајќи ги сите играчки и исфрлени работи, а само што ќе се заврти за секунда, целиот хаос е повторно вратен.

@gabbylazoore

Every. Single. Day. ##momlife ##momdaughter ##motherhoodlife ##motherhood ##cleanchallenge ##cleaning ##cleaningroom ##cleaningtoys ##toddlerlife

♬ It's Tricky - Run D.M.C.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9700 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.