„Животот е убав“: 10-годишно девојче испиша топли пораки на патека за да шири позитивност
Почетна » Забава » Видео » „Животот е убав“: 10-годишно девојче испиша топли пораки на патека за да шири позитивност

„Животот е убав“: 10-годишно девојче испиша топли пораки на патека за да шири позитивност

Дури и наједноставниот гест има моќ да разведри нечиј ден.

10-годишно девојче испиша пораки и нацрта цртежи на патека за да шири позитивност во своето соседство во овој тежок период.

„Ќерка ми има 10 години. Ми рече дека сака да исцрта патека со креда бидејќи луѓето се тажни и на светот му треба да ги слуше овие пораки сега. Сметам дека таа ќе научи дека дури и најмалиот, наједноставен гест или љубезен чин има моќ да промени нечиј ден.“

„Сега, повеќе отсекогаш, важно е да бидеме љубезни еден кон друг. Сите сме заедно во ова“ – пишува мајката на девојчето.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“