Емотивно: Мајка победнички заѕвони на ѕвонче по терапијата за леукемија
Почетна » Забава » Видео » Емотивно: Мајка победнички заѕвони на ѕвонче по терапијата за леукемија

Емотивно: Мајка победнички заѕвони на ѕвонче по терапијата за леукемија

Девојка ја изненади мајка си со победничко ѕвонче откако таа ја заврши терапијата за леукемија.

Рејган херојски помина низ 10 рунди хемотерапија и трансплантација на коскена срцевина за да ја надвладее лошата болест.

Инспирирана од многу болници кои ја слават победата над болеста со ѕвонење на ѕвоно, а со цел да го одбележи важниот момент од животот на мајка ѝ, Роуз Дескингс постави ѕвонче во дворот на нивниот дом. Нејзината мајка не можеше да си ги задржи солзите кога дозна за специјалното изненадување.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1928 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.