Почетна » Забава » Видео » Емотивно: Маж добива мече за спомен направено од блузата која мајка му ја носела на неговата свадба

Емотивно: Маж добива мече за спомен направено од блузата која мајка му ја носела на неговата свадба

Маж не можеше да си ги задржи солзите кога како подарок доби мече за спомен изработено од специјален материјал.

Во виралното видео тој отвора кутија и го наоѓа мечето направено од блузата која неговата покојна мајка ја носела на неговата свадба.

Спомен-мечињата се изработуваат со цел да се оживеат спомените од личности кои повеќе не се помеѓу нас. Многумина тврдат дека гушкањето и зборувањето со нив им помага во справувањето со тагата.

@goodnewscorrespondent

Son is moved to tears when he is gifted a teddy bear made from his mother's blouse that she wore on his wedding day (:@the.shopp.ing)

♬ original sound - Good News Correspondent

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3444 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.