Емотивна реакција на маќеа кога поќерките ќе побараат од неа да ги посвои по 12 години заеднички живот
Почетна » Забава » Видео » Емотивна реакција на маќеа кога поќерките ќе побараат од неа да ги посвои по 12 години заеднички живот

Емотивна реакција на маќеа кога поќерките ќе побараат од неа да ги посвои по 12 години заеднички живот

Емотивно видео разнежнува срца на Instagram.

Габриела и Џулс ја прашаа маќеата Беки дали ќе ги посвои по 12 години заеднички живот. Двете сестри ѝ подарија на Беки книга со наслов „Мојата убава мајка“, полна со фотографии и пораки, а на последната страница ѝ го поставија важното прашање: „Мамо, дали ќе нè посвоиш?“

Во видеото, Беки не може да си ги задржи солзите и започнува гласно да плаче, велејќи: „Се разбира дека ќе го направам тоа. Ќе ми биде чест“.

Сестрите веднаш ѝ ги подаваат документите за посвојување.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.