Добро воспитување на дело: Момче купува цвеќе и ѝ го подарува на бабичката која го продава
Почетна » Забава » Видео » Добро воспитување на дело: Момче купува цвеќе и ѝ го подарува на бабичката која го продава

Добро воспитување на дело: Момче купува цвеќе и ѝ го подарува на бабичката која го продава

Делата кажуваат многу повеќе од зборовите.

Видео од добро воспитано момче ќе ви го разубави денот. Во него, младиот спортист купува букет цвеќе од старица, а потоа го зема и ѝ го подарува нејзе. Нејзината изненадена реакција нема да ве остави рамнодушни.

Видеото веројатно е направено пред почетокот на пандемијата, но сега стана хит на социјалните мрежи.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 730 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.