Почетна » Забава » Видео » Дедовците се богатство: Маж му ја пее на внучето со Даунов синдром „What A Wonderful World“

Дедовците се богатство: Маж му ја пее на внучето со Даунов синдром „What A Wonderful World“

Дедо го освои светот со изведбата на песната „What A Wonderful World“ за роденденот на неговото внуче.

Видеото од роденденската прослава на Џозеф, кој има Даунов синдром, брзо се рашири на социјалните мрежи и разнежни многу срца низ светот.

„Колку сум среќна што го имам ова љубовче во мојот живот! Среќен 8-ми роденден Џозеф, ти благодарам што си она што си. Ми го направи животот прекрасен. Ти си неверојатен“ – напиша на TikTok Меган, која го сподели видеото.

@megg0o Its been a whole year since the world fell in love with Joseph and Uncle Dave please remember to wear your crazy socks today for #worlddownsyndromeday #downsyndrome #downsyndromeawareness #whatawonderfulworld ♬ What A Wonderful World - Re-Recorded - Louis Armstrong

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.