Двојно изненадување во Дизниленд: Предлог за брак со неочекуван „пресврт“
Почетна » Забава » Видео » Двојно изненадување во Дизниленд: Предлог за брак со неочекуван „пресврт“

Двојно изненадување во Дизниленд: Предлог за брак со неочекуван „пресврт“

Дизниленд честопати е нарекуван „најсреќното место на светот“, а за Самер и Вејвс несомнено е едно од омилените.

За време на нивна посета на забавниот парк се случи момент кој никогаш нема да го заборават. Додека позираа за фотографија, Вејвс клекна на колено и со прстен во раката ѝ го постави на Самер судбоносното прашање. Возбудената девојка одговори „ДА“, по што од својата чанта извади бебешко боди за да му соопшти дека ќе станат родители.

Погледнете го видеото:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.