Го крши срцето: Лица пресоздаваат фотографии со нивните сакани кои веќе не се на овој свет
Почетна » Забава » Видео » Го крши срцето: Лица пресоздаваат фотографии со нивните сакани кои веќе не се на овој свет

Го крши срцето: Лица пресоздаваат фотографии со нивните сакани кои веќе не се на овој свет

Губењето на драга личност веројатно е едно од најтрауматичните искуства во животот.

За да им оддадат почит на саканите кои ги изгубиле, луѓе од целиот свет пресоздаваат стари фотографии со нив. Во емотивната видеа на TikTok, интернет корисниците се борат со нивните емоции и се обидуваат да не се расплачат додека се присетуваат на луѓето и милениците кои ги сакале, а повеќе не се на овој свет.

„I miss you every day“ или „Ми недостигаш секој ден“ стои во описот на видеата кои го кршат срцето. Погледнете компилација од нив:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10517 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.