Почетна » Забава » Видео » Возрасни vs. мало дете: Комично видео кое ќе ги насмее родителите

Возрасни vs. мало дете: Комично видео кое ќе ги насмее родителите

Во една иста ситуација возрасен човек и мало дете разбирливо реагираат тотално поразлично, а Даниел Лабеле низ призмата на хуморот ни доловува неколку такви моменти од секојдневието.

Неговото комично видео измами илјадници насмевки и позитивни коментари.

„Го копирав нашето дете за да го направам ова видео“ – појаснува тој.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.