Вистинска среќа: 10-годишно момче плаче од радост кога ќе се обедини со загубеното куче
Почетна » Забава » Видео » Вистинска среќа: 10-годишно момче плаче од радост кога ќе се обедини со загубеното куче

Вистинска среќа: 10-годишно момче плаче од радост кога ќе се обедини со загубеното куче

На среќата ѝ немало крај кога Тајлер се обединил со своето куче Брузер.

10-годишното момче го немало видено својот крзнен миленик два месеци, па помислило дека никогаш во животот нема да го види повторно. Кучето се изгубило откако истрчало бркајќи зајак. Тоа било вратено кај семејството по дојава кај окружниот шериф.

Родителите му приредија слатко изненадување на Тајлер. Погледнете ја неговата реакција:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.