ВИДЕО: 8-месечно девојче со Даунов синдром слатко ѝ се смее на мајката која неодамна го посвои
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: 8-месечно девојче со Даунов синдром слатко ѝ се смее на мајката која неодамна го посвои

ВИДЕО: 8-месечно девојче со Даунов синдром слатко ѝ се смее на мајката која неодамна го посвои

Детските насмевки имаат моќ да стоплат сечие срце.

Видео од 8-месечно девојче со Даунов синдром, кое слатко ѝ се смее на мајката која наодамна го посвои, несомнено ќе ви го разубави денот.

„Од моето кикотење можете да забележите колку многу ја обожаваме оваа насмевка. Таа ни се смееше на овој начин само неколку недели, па ова видео е богатство за нас. Се надеваме дека сите гледачи ќе ја видат убавината која ја имаат луѓето со Даунов синдром. Иако дијагнозата со Даунов синдром може да биде страшна, реалноста е дека вашето дете има цел и може да живее исполнет и среќен живот“ – изјавила мајката на бебенцето.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3912 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.