ВИДЕО: 2-годишно детенце повторно прооди откако остана парализирано, доби аплауз од медицинскиот тим
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: 2-годишно детенце повторно прооди откако остана парализирано, доби аплауз од медицинскиот тим

ВИДЕО: 2-годишно детенце повторно прооди откако остана парализирано, доби аплауз од медицинскиот тим

Видео од 2-годишно момче, кое ги прави првите чекори откако останало парализирано, нема да ве остави рамнодушни.

Малиот Аларик Бриџеман имал ретка инфламаторна болест која предизвикала повреда на неговиот ‘рбетен мозок, по што тој останал неподвижен. По примањето на соодветна терапија и неколку месеци поминати во болница, силното момче имало одличен напредок.

Емотивниот момент кога Аларик повторно прооди е снимен во видео, а покрај него стои медицинскиот тим кој го бодри додека чекори со помагало.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.