ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави

ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави

Видео од куче кое се обидува да спаси мало девојче кога ќе помисли дека се дави во морето деновиве го обиколува светот. Кога бран удира во девојчето, кучето го фаќа со забите за маицата и го извлекува на брегот.

Иако животот на девојчето не беше во опасност, постапката на паметното куче доби само пофалби. „Тој го чува малото девојче повеќе отколку повеќето возрасни личности“ – е еден од онлајн коментарите за видеото.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.