ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави

ВИДЕО: Умно куче извлекува девојче од море кога ќе си помисли дека се дави

Видео од куче кое се обидува да спаси мало девојче кога ќе помисли дека се дави во морето деновиве го обиколува светот. Кога бран удира во девојчето, кучето го фаќа со забите за маицата и го извлекува на брегот.

Иако животот на девојчето не беше во опасност, постапката на паметното куче доби само пофалби. „Тој го чува малото девојче повеќе отколку повеќето возрасни личности“ – е еден од онлајн коментарите за видеото.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?