ВИДЕО: Трудница се смее и плаче истовремено кога пријателките ќе ја изненадат со „забава“ на дистанца поради коронавирусот
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Трудница се смее и плаче истовремено кога пријателките ќе ја изненадат со „забава“ на дистанца поради коронавирусот

ВИДЕО: Трудница се смее и плаче истовремено кога пријателките ќе ја изненадат со „забава“ на дистанца поради коронавирусот

Трудница, која морала да ја откаже бебешката забава, доби изненадување од пријателките кое ќе го памети засекогаш.

Тие ѝ организираа бебешка „парада“, поминувајќи со автомобили пред нејзиниот дом без да ја изложуваат на ризик од заразување со коронавирус. Добрите пријателки ѝ ги оставија на тревникот подароците за бебето.

Реакцијата на идната мајка ќе ве разнежи:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 6809 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“