ВИДЕО: Татко танцува пред болница за да го развесели својот син болен од леукемија
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Татко танцува пред болница за да го развесели својот син болен од леукемија

ВИДЕО: Татко танцува пред болница за да го развесели својот син болен од леукемија

Коронавирусот спречи многу родители да бидат покрај своите деца додека тие се лекуваат и примаат терапии.

За да го развесели и охрабри синот болен од леукемија, посветен татко танцуваше пред болницата во која тој примал хемотерапија. Тие разговарале преку телефон и заедно танцувале.

Имено, Чак Јилдинг не можел да биде покрај 14-годишниот Ејден, бидејќи поради мерките за заштита од коронавирусот било дозволено само еден родител да биде покрај детето во болницата.

Откако видеото стана хит, Елен Деџенерис го изненади семејството:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.