ВИДЕО: Среќната реакција на девојче со Даунов синдром кога ќе добие кукла како него
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Среќната реакција на девојче со Даунов синдром кога ќе добие кукла како него

ВИДЕО: Среќната реакција на девојче со Даунов синдром кога ќе добие кукла како него

Куклите се важен дел од игрите на децата, но не секое дете може да ја пронајде својата рефлексија во нив.

Поради отсуството на разновидност, децата со посебни потреби честопати не можат да пронајдат кукла со која ќе се асоцираат. Сè повеќе компании и поединци се стремат да го променат тоа, а кога ќе го погледнете видеото од Олив Реј ќе сфатите зошто.

Малото девојче, кое има Даунов синдром, не може да си ја скрие среќата кога ќе добие кукла како него.

„Мојата ќерка има Даунов синдром и ја добива првата вистинска кукла“ – напиша мајката која се залага за инклузија и основаше свој бизнис кој прави кукли за девојчиња со Даунов синдром.

@olive.rae21

Daughter gets Doll that looks like her ✨ #baby #t21 #inclusion #inspiration #mom #smallbusiness #thinkoutsidethebox #thankful #sharegoodthings

♬ My Wish - Album Version - Rascal Flatts

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6786 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.