ВИДЕО: Пресреќната реакција на слепо и глуво куче кога ќе го намириса сопственикот по 18 месеци разделба
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Пресреќната реакција на слепо и глуво куче кога ќе го намириса сопственикот по 18 месеци разделба

ВИДЕО: Пресреќната реакција на слепо и глуво куче кога ќе го намириса сопственикот по 18 месеци разделба

Дури и ако се разделени долго време, кучињата никогаш не ги забораваат своите омилени личности. Доказ за тоа е реакцијата на кучето Битси кога ќе го намириса сопственикот Стив по 18-месечна разделба. Битси е родена слепа и глува.

Пред пандемијата, Стив живеел со неговата ќерка Хејден и нејзините кучиња. Но, за да го заштити татко си Хејден не се гледала со него една и пол година. Откако тој ја комплетирал имунизацијата Стив конечно можел да се сретне со Хејден и со кучињата за кои се грижел пред корона кризата.

Куче Куче Куче Куче

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.