ВИДЕО: Новиот краток филм на Pixar за жените во „машкиот свет“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Новиот краток филм на Pixar за жените во „машкиот свет“

ВИДЕО: Новиот краток филм на Pixar за жените во „машкиот свет“

Краток филм на Pixar ги освојува жените кои се обидуваат да се пробијат во сфера доминирана од мажите.

Режисерката Кристен Лестер сподели дека анимираниот филм е инспириран од лично искуство. „Филмот е базиран на моето искуство во анимацијата. На моето прво работно место, бев единствената жена во собата, па за да можам да го правам она што го сакам, на одреден начин се претворив во 'една од момците'. А потоа кога дојдов во Pixar, за првпат започнав да работам со тимови со жени и тогаш сфатив колку многу имав закопано од женскиот аспект од себе“ - изјави таа.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.