ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“

ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“

Дарси Лин Фармер поседува неверојатен и невообичаен талент. 14-годишното девојче може да зборува и пее речиси без да ја отвора устата.

Талентираната вентрилоквистка ги одушеви жирито и публиката на „America’s Got Talent: The Champions“ со својот настап. Придружувана од нејзината кукла Петунија, таа ја испеа италијанската оперска арија „O Mio Babbino Caro“ и доби громогласен аплауз.

Погледнете видео:

Дарси победи во 12-тата сезона на американското шоу.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?