ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“

ВИДЕО: Настапот со кој 14-годишно девојче одушеви на „America’s Got Talent“

Дарси Лин Фармер поседува неверојатен и невообичаен талент. 14-годишното девојче може да зборува и пее речиси без да ја отвора устата.

Талентираната вентрилоквистка ги одушеви жирито и публиката на „America’s Got Talent: The Champions“ со својот настап. Придружувана од нејзината кукла Петунија, таа ја испеа италијанската оперска арија „O Mio Babbino Caro“ и доби громогласен аплауз.

Погледнете видео:

Дарси победи во 12-тата сезона на американското шоу.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9397 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.