ВИДЕО: Медицински лица танцуваат со мало момче за да го развеселат пред операција
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Медицински лица танцуваат со мало момче за да го развеселат пред операција

ВИДЕО: Медицински лица танцуваат со мало момче за да го развеселат пред операција

Процесот на подготовка пред операција е стресен за секого, а особено за најмалите.

Медицински лица од болница во Мериленд танцуваа и развеселуваа мало момче пред тоа да биде пренесено во операционата сала. Овој момент беше овековечен со видео кое мами насмевки.

5-годишниот Џејмисон бил роден со екстрофија на мочниот меур и од 6-месечна возраст има поминато низ неколку хируршки зафати.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4030 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.