ВИДЕО: Маж го изненадува братот кој го немал видено 8 години на денот на неговото дипломирање
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Маж го изненадува братот кој го немал видено 8 години на денот на неговото дипломирање

ВИДЕО: Маж го изненадува братот кој го немал видено 8 години на денот на неговото дипломирање

Браќа имаа емотивно обединување по 8-годишна разделба.

На денот на дипломирањето на Карлос, неговиот брат Алексис пристигна во САД од Чиле за да го изненади. Карлос, кој дипломираше на Државниот универзитет во Вејн, Мичиген, и Алексис се немале видено со години поради процедурата на семејството за средување на документите за престој во САД.

По завршувањето на процедурата и тргањето на КОВИД рестрикциите, семејството испланира изненадување за Карлос.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 5796 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.