ВИДЕО: Куче-чувар не му дозволува на мало бебенце да се качува по скалите
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Куче-чувар не му дозволува на мало бебенце да се качува по скалите

ВИДЕО: Куче-чувар не му дозволува на мало бебенце да се качува по скалите

Кучињата не само што се најдобрите пријатели на човекот, туку честопати тие се и наши големи заштитници.

Видео од куче кое пази и штити мало бебе растопува срца на интернет. Кучето Лиса влегува во улога на „дадилка“ и не му дозволува на Елиот да се качи по стрмните скали.

Лиса и Елиот се многу добри пријатели и нивните дружби се објавувани на TikTok.

@hsearfoss

These two are always together, just like peas and carrots ##lisathedog ##babyelliot ##greatdane ##PrimeDayShowPJParty ##babiesoftiktok ##elliotandlisa

♬ You've Got a Friend in Me - Anthem Lights

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2445 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.