Видео кое ќе ви ги насолзи очите: Слепо 2-годишно девојче првпат ја гледа мајка си по успешна операција
Почетна » Забава » Видео » Видео кое ќе ви ги насолзи очите: Слепо 2-годишно девојче првпат ја гледа мајка си по успешна операција

Видео кое ќе ви ги насолзи очите: Слепо 2-годишно девојче првпат ја гледа мајка си по успешна операција

Реакцијата на 2-годишно девојче кое за првпат во животот ја гледа мајка си ќе ви ги насолзи очите.

Малата Никола од Бразил била родена слепа. Нејзе ѝ бил дијагностициран инфантилен глауком и поради тоа поминала низ седум операции за враќање на видот во нејзината татковина. За жал, сите биле неуспешни.

Никола прогледала откако била оперирана во Мајами, САД, а нејзината реакција беше овековечена со видео. Во видеото, мајката на девојчето, не може да си ги задржи солзите додека ќерка ѝ за првпат го гледа светот.

Видео

„Мојата ќерка сега е слободна, Таа сега сјае повеќе отсекогаш. Таа стана пример за луѓето кои не веруваат во чуда“ – рекла мајката Дајана.

Никола Никола Никола Никола

„Очниот притисок кај децата нормално е од 10 до 20. На Николи ѝ беше 50. Таа не можеше да види ништо, дури ни светлина. По операцијата, нејзиниот очен притисок се намали на 12“ – рекла докторката по интервенцијата.

Подоцна, Николи добила и соодветни очила, со помош на кои можела уште подобро да ја види мајка си.

Видео

Никола Никола Никола

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6137 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.