Почетна » Забава » Видео » Видео кое ги насмеа родителите: „Кога твоето бебе ќе поспие 15 минути“

Видео кое ги насмеа родителите: „Кога твоето бебе ќе поспие 15 минути“

Блогерка го насмеа светот со видео во кое покажува што сè се обидуваат да направат родителите кога бебето ќе дремне 15 минути во текот на денот.

Мајката која стои зад TikTok профилот Bia Omine стана вистински хит со хумористичниот видеозапис кој започнува со зборовите „Кога бебето ќе поспие 15 минути“. Во него маж трча низ домот во обид што побрзо да ги заврши домашните обврски.

Објавата има речиси 10 милиони прегледи и илјадници коментари од мајки и татковци кои се пронашле во него.

@biaomine NOT A MEME AT ALL #maternity #realmaternity #motherhood #humor ♬ som original - biaomine

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.