Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Жена со Алцхајмер разговара со себе пред огледало не можејќи да се препознае

ВИДЕО: Жена со Алцхајмер разговара со себе пред огледало не можејќи да се препознае

Видео ги покажува последиците од Алцхајмеровата болест. Во него, Бети разговара со себе додека се гледа во огледало, не можејќи да се препознае.

Таа му кажува на нејзиниот син дека ја познава жената која ја гледа, но не може да се сети на нејзиното име.

@joshpet Betty is in the late stages of Alzheimer’s and doesnt recognize herself. #ENDALZ #alzheimers #alzheimersawareness #alzheimersdisease #alzheimer #dementia #alzheimersassociation ♬ original sound - JoshPet

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 13%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 12315 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.