ВИДЕО: Емотивниот момент кога младоженец за првпат го гледа светот во боја со специјални очила кои саканата му ги подари
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Емотивниот момент кога младоженец за првпат го гледа светот во боја со специјални очила кои саканата му ги подари

ВИДЕО: Емотивниот момент кога младоженец за првпат го гледа светот во боја со специјални очила кои саканата му ги подари

Емотивен момент пред свадбата на Карли и Тај Бутис засекогаш ќе остане во нивните срца.

Пред да се заколнат на вечна љубов, грижливата невеста му приреди изненадување на својот сакан кој има слепило на бои. Таа му подари специјални очила за тој да може да го види светот како што ние го гледаме.

Обземени од емоции, и двајцата не можат да си ги задржат солзите.

„Сериозна си. Вие можете да го гледате ова секој ден? Не знам дали вие разбирате, но јас не знаев. Нереално е. Можам да гледам бои“ – вели тој во видеото.

ВИДЕО

Специјалните очила EnChroma им овозможуваат на лицата со слепило на бои да видат нијанси и бои кои никогаш порано не ги виделе.

Карли и Тај Бутис Карли и Тај Бутис Карли и Тај Бутис

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3582 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?