Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Емотивната реакција на момче кога целиот клас ќе го изненади за 8-миот роденден

ВИДЕО: Емотивната реакција на момче кога целиот клас ќе го изненади за 8-миот роденден

Некои љубезни гестови имаат моќ да променат нечиј живот.

Момче не можеше да си ги задржи солзите кога неговите соученици му организираа специјално изненадување за 8-миот роденден. Во видеото, кое стана хит на социјалните мрежи, децата му пеат на славеникот кој плаче од среќа:

@goodnewscorrespondent

LOVELY BIRTHDAY SURPRISE. Entire class surprises this young boy on his 8th birthday and his reaction is beautiful. Feliz cumpleaños

♬ Sweet Child o' Mine - The Piano Guys

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.